robert cvek odpovida

 

Toto video jsem chtěl natočit již někdy před měsícem, až měsícem a půl. Bohužel mi ale odešel počítat – disk a všechno bylo nenávratně zničeno. Včetně připravených materiálů – partií Tigrana Petrosjana. Jsem rád, že jsem se po měsíci „vzchopil“ a toto video na prodej pro vás připravil.

 

Proč partie Tigrana Petrosjana a proč zrovna poslední lekce?


koupit jde zde: koupit

video úkázka: 

 

Pro mě kolem patnácti let byl Tigran Vartanovič Petrosjan šachovým idolem. Už ani nevím jak jsem se dostal k jeho partií (knihu si pamatuji přesně – jeho vybrané partie v ruštině, jím komentováno), ale vím moc dobře, jak mě jeho hra zasáhla.

 

Jeho partie měly velkou hloubku. Byly postaveny na strategii a pozičním chápaní šachu. Nicméně nejvíce mě oslovila hluboká profylaxe velkého Arména. A také jeho škrtící styl. Doslova soupeře udusil a nedal jim žádnou protihru/šanci. To mě asi nejvíce oslovilo a doposud se takto snažím hrát šachy. Právě této hluboké profylaxi jsem se u Tigrana Vartanoviče naučil.

 

A poslední lekce je proto, protože ukazuji (vyhrané) partie z posledních let života tohoto geniálního šachisty. Bohužel Velký Maestro zemřel brzy v 55 letech (přesně 13.8. 1984 v Moskvě na rakovinu žaludku). Nicméně ještě necelý rok před smrtí krásně rozstřílel velkého talenta světového šachu – velmistra Ljubojeviče. Ukazuji jeho výhry z let 1982 a 1983. Proto jsem to nazval poslední lekce Tigrana Petrosjana.

 

Ukazuji a podrobně analyzuji jeho osm partií (všechno výhry) z let 1982 a 1983. A jako bonus dávám devátou partii, kterou vyhrál bílými s Československým velmistrem Vlastimilem Jansou z roku 1980.

 

Video poslední lekce Tigrana Petrosjana je hlavně určeno šachistům, kteří se chtějí zlepšit ve strategii, pozičním chápání šachu, tvorbě plánů a obecně porozumění šachu. A také samozřejmě v profylaxi. To je snad v každé partii Tigrana Vartamoviče.

 

Technické věci:

Video má délku cca 2 hodiny a 36 minut. Je podrobně komentováno 9 partií Tigrana PetrosjanaCena je 200 Kč. Je to formou videa. Po zakoupení dostanete klíč kde si video stáhnout + partie v chessbásce.

 

Pokud máte jakékoliv dotazy, nebo si chcete video koupit přímo přes mě, tak mi prosím napište na email:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Příjemný a poučný poslech přeji :-)

Komentáře (0)

Rated 0 out of 5 based on 0 voters
There are no comments posted here yet

Zanechat komentář

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Rate this post:
Přílohy (0 / 3)
Share Your Location
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací…