Rok 2020

Rok 2019 se blíží svému konci. Jak rychle vám uběhl rok 2019? Pro mě velmi rychle, přímo uletěl. Z roku 2019 jsou jenom střípky do mozaiky minulosti. Je to strašidelné, ale mám dojem, že rok má takovou rychlost jako lusknutí prstem. 

Co vám přinesl rok 2019?

Pro mě je rok 2019 podobný jako rok 2018. V něčem až děsivě stejný. Říká se, že člověk by se měl učit ze svých chyb. Ale někdy vás chyby přímo přibijí na dveře všednosti takovým způsobem, že se nepohnete. Zoufale chcete, ale nejde to. 

To jsou však jenom řeči. Samozřejmě to jde. Ale těžko to dosáhnete rozumem. Existují jiné síly, jen je v sobě probudit. Nemusíte nikam chodit, nikam jezdit. Je to stále tam kde jste vy. Jen to probudit.

Přeji vám všem, abyste si dobře rok 2019 zhodnotili. Popřemýšleli na ním, co vám přinesl, co vám odnesl a co všechno jste udělali a neudělali. Protože to co nás tvoří, je většinou to co neuděláme. A takto se přehoupli do roku 2020. Je to jako tečka na konci věty, nebo tečka pod otazníkem. Co přinese a co může přinést ? Je to především v našich myslích a pak srdcích, nebo naopak?

Mocný protivník je čas. Je to rytíř se kterým nelze zvítězit. Jeho kord může být děsivě rychlý, stejně tak pomalý, jako zaseknutý okamžik schovaný v hluboké jeskyni podvědomí. Je to přízrak, protože ani nevíte kde je, jestli je, kam směřuje a kdy se objeví. 

Bojem nic nesvedeme. Cesty časem jsou různé. Zde není cesta boje, ale přijmutí. Je to prostě tak, každým okamžikem jedno zrno padá. Může ho být dost, ale také nemusí. Množství se mění jen pohledem uvědomění, protože pro jednoho může být deset let celá věčnost, pro druhého mrknutí okem.

Správné zacházení s časem je podle mě jedna z nejtěžších věcí. Všem vám přeji do Nového roku 2020 abyste to dokázali. Nebo alespoň šli po té správné cestě.

A také vám všem chci popřát radost/smysluplnost ze života, štěstí, zdraví a lásku. A jelikož jsme šachisté, tak potom to všechno dohromady zabalené do šachové soupravy. Život je hned veselejší, radostnější a živější, když máte možnost se ponořit pod hladinu všedních starostí do říše fantasie šachového oceánu.

Těch možností je tolik, ten svět je svým způsobem nekonečný. Plout můžete a také nemusíte kam chcete! A to je přece tak úžasné, okamžik ticha a splynutí, úžasu a probuzení.

Robert Cvek
soustredeni online robert cvek

V úterý 15.10. se začíná nové téma a sice střední hra. Konkrétně začneme brát strategii a začneme se základy strategie.

Chtěl bych vás tímto pozvat na online přednášku základy strategie a pak na další přednášky o strategii. V měsíci říjnu (október) budou na strategii tři online přednášky, každé úterý od 18,00.

Hned ta první přednáška bude pro mnohé nejdůležitější, protože se nejenom podíváme na to, co to vlastně strategie je, ale hlavně vám vysvětlím základní principy a ukáži jak se to naučit.

Bez dobrých základů není dobré stavby. Tak to je i v šachové partii a obecně porozumění šachu.

1.díl je 15.10. od 18,00

2.díl je 22.10. od 18,00

3.díl je 29.10. od 18,00

V listopadu se pojede dále na strategii v online trénincích. To už půjdeme do větší hloubky. Ty pomyslené základy by už měly držet velmi dobře :-)

Zde je možno zakoupit: https://form.simpleshop.cz/xjLV/

V úterý na slyšenou :-)

Robert Cvek
images
Touto cestou bychom rádi oslovili nové spolupracovníky a šachové nadšence do našeho týmu Robert a Petr šachy.

Čas jde neúprosně vpřed a to co bylo před nedávnou dobou malá šachovnice do kapsy, se rozrostlo na velkou zahradu 64 polí.

Budeme (Robert Cvek a Petr Koutný, tedy Robert a Petr šachy) velmi rádi, když nám napíšete.

A koho vlastně hledáme?

Kohokoliv, kdo by nám chtěl aktivně pomáhat v další cestě. Jedná se o pomoc hlavně s články a dalšími věcmi, které upřesníme v osobním kontaktu. Samozřejmě kdo bude v týmu Robert a Petr šachy, tak bude mít všechny výhody, které poskytujeme a můžeme poskytnout. Více v osobním kontaktu.

Pokud byste chtěli být v našem týmu, napište prosím na email Petra Koutného: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Děkujeme!

Za Robert a Petr šachy
Robert Cvek

Odešel Peter Paleček

Jak je ten svět zvláštní...

Nic není jistého, nějaké události se dějí tak zvláštně, nečekaně. Padá opona.

Bobby Fischer

Na konci května (máje) připravíme s Petrem přednášku pro všechny naše fanoušky o Bobby Fischerovi. Nejenom si o něm povíme, ale podíváme se i na jeho partie.

Bobby Fischer byl podle mě nejsilnější hráč všech dob. Proč? Pojďme se podívat na jeho největší úspěchy:


Tento přebor republiky byl extrémně bojovný, napínavý a hlavně pln vzrušujících partií. Po takovém přeboru bude těžké dělat jakýkoliv jiný formát.

Bitky v Ostravě

V Ostravě se to řeže, mistrovství ČR mužů v šachu má pořádný říz. Nicméně pro mnoho favoritů je ten šachový život hořký.

Hraje jako Bobby Fischer!

Kdo? No přece Magnus Carlsen!

Magnus za měsíc duben připisuje neuvěřitelných 30 elo bodů. V Gašimově memoriálu uhrál 7 bodů z 9 partií a v nedávno skončeném Grenke Chess Classic získal dokonce 7,5 bodů z 9 partií.

Tento rok se sešla velmi hezká účast na ostravském koníkovi, tedy na mistrovství České republiky mužů. Začíná se již zítra!


Skončila česká extraliga

Poslední trojkolo české extraligy se hrálo ve Frýdku Místku. Nevím kdo rozhodl hrát o Velikonocích, ale asi tím moc rodiny hráčů nepotěšil.

logo sachy cvek p

Smysl těchto stránek je pomoc šachistům z České republiky i ze Slovenska. Tyto stránky jsou zaměřeny především na trénik šachu i rad ohledně (sebe)trénování. Budeme rádi pokud tu najdete to, co jste hledali ;)

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací…