Kdo? No přece Magnus Carlsen!

Magnus za měsíc duben připisuje neuvěřitelných 30 elo bodů. V Gašimově memoriálu uhrál 7 bodů z 9 partií a v nedávno skončeném Grenke Chess Classic získal dokonce 7,5 bodů z 9 partií.To jsou výkony které připomínají sedmdesátá léta Bobbyho Fischera, nebo vrchol Garryho Kasparova.

Magnusovi vyjde zítra elo rating 2875(!) a bude o více jak 50 elo bodů vládnout šachovému světu.

Mistr světa po zápasu s Fabi Caruanou hraje excelentně. Soupeře drtí bílými, černými. Z jeho hy jde cítit nejenom obrovská síla, ale také děsivá přesnost, kterou právě vynikal Bobby Fischer. Navíc to Magnus všechno zavazuje hedvábnou stuhou bojovnosti. Takovou dominanci svět už dlouho nezažil - respektive dominance Magnuse Carlsena je zpět!

Jsem moc zvědav na další výkony geniálního Nora. Protože pokud takto sehraje ještě dva turnaje, půjde přes elo 2900...

Zatímco Magnus narostl do obrovské výše, jeho potenciální soupeři se smrskli do role trpaslíků hašteřící o své dlouhé vousy.

Jsem moc zvědav kam až daleko ten obr, titán šachového světa dojde...

Přijde mi jako smrtka s kosou, co si ukáže na potenciální oběť a tu prostě skosí, bílé černé, je to jedno. V čem narostla síla mistra světa? Hlavně v přesnosti. Proto mi přijde hra Magnuse jako Bobbyho.

Ps.: Ještě přidám pár slov o právě probíhajícím MČR v Ostravě. Turnaj je po třech kolech krásně rozehrán. Včerejší bitva na prvním stole mezi Vojtou a Davidem byla vzrušující a smekám před oběma soupeři. Dneska budou opět velmi atraktivní partie.
Moc se zatím nedaří Vanovi, ale má ještě dost času na to, aby se vzchopil a zabojoval.

Komentáře (2)

Rated 0 out of 5 based on 0 voters
This comment was minimized by the moderator on the site

Dobrý den.
Nezapomínejme na roky 1895-1910 u Laskera, na období 1912-1925 u Capablanky a na léta 1925-1935 u Aljechina. Naprostá dominance! A je jen jedna věc, která je všechny (společně s RJF a MC) spojuje. Ne pouze talent, ten měli desítky jiných (možná i větší), ani znalosti (spousta jejich současníků vynikala lepším chápáním pozice), ale urputná bojovnost. Hra až do konce, žádné kompromisy, žádná remíza! Před tím se hroutí i silní velmistři.
K.

Robert Author    Kamil
This comment was minimized by the moderator on the site

Dobrý den, ano samozřejmě, bylo více MS, kteří měli dominanci. Ano, byli to velicí bojovníci.

There are no comments posted here yet

Zanechat komentář

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Rate this post:
Přílohy (0 / 3)
Share Your Location
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací…