Rok 2019 se blíží svému konci. Jak rychle vám uběhl rok 2019? Pro mě velmi rychle, přímo uletěl. Z roku 2019 jsou jenom střípky do mozaiky minulosti. Je to strašidelné, ale mám dojem, že rok má takovou rychlost jako lusknutí prstem. 

Co vám přinesl rok 2019?

Pro mě je rok 2019 podobný jako rok 2018. V něčem až děsivě stejný. Říká se, že člověk by se měl učit ze svých chyb. Ale někdy vás chyby přímo přibijí na dveře všednosti takovým způsobem, že se nepohnete. Zoufale chcete, ale nejde to. 

To jsou však jenom řeči. Samozřejmě to jde. Ale těžko to dosáhnete rozumem. Existují jiné síly, jen je v sobě probudit. Nemusíte nikam chodit, nikam jezdit. Je to stále tam kde jste vy. Jen to probudit.

Přeji vám všem, abyste si dobře rok 2019 zhodnotili. Popřemýšleli na ním, co vám přinesl, co vám odnesl a co všechno jste udělali a neudělali. Protože to co nás tvoří, je většinou to co neuděláme. A takto se přehoupli do roku 2020. Je to jako tečka na konci věty, nebo tečka pod otazníkem. Co přinese a co může přinést ? Je to především v našich myslích a pak srdcích, nebo naopak?

Mocný protivník je čas. Je to rytíř se kterým nelze zvítězit. Jeho kord může být děsivě rychlý, stejně tak pomalý, jako zaseknutý okamžik schovaný v hluboké jeskyni podvědomí. Je to přízrak, protože ani nevíte kde je, jestli je, kam směřuje a kdy se objeví. 

Bojem nic nesvedeme. Cesty časem jsou různé. Zde není cesta boje, ale přijmutí. Je to prostě tak, každým okamžikem jedno zrno padá. Může ho být dost, ale také nemusí. Množství se mění jen pohledem uvědomění, protože pro jednoho může být deset let celá věčnost, pro druhého mrknutí okem.

Správné zacházení s časem je podle mě jedna z nejtěžších věcí. Všem vám přeji do Nového roku 2020 abyste to dokázali. Nebo alespoň šli po té správné cestě.

A také vám všem chci popřát radost/smysluplnost ze života, štěstí, zdraví a lásku. A jelikož jsme šachisté, tak potom to všechno dohromady zabalené do šachové soupravy. Život je hned veselejší, radostnější a živější, když máte možnost se ponořit pod hladinu všedních starostí do říše fantasie šachového oceánu.

Těch možností je tolik, ten svět je svým způsobem nekonečný. Plout můžete a také nemusíte kam chcete! A to je přece tak úžasné, okamžik ticha a splynutí, úžasu a probuzení.

Robert Cvek

Komentáře (0)

Rated 0 out of 5 based on 0 voters
There are no comments posted here yet

Zanechat komentář

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Rate this post:
Přílohy (0 / 3)
Share Your Location
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací…