1. Bobby Fischer celý turnaj v Rovinji/Zábřehu (17 partií! Délka 3 hodiny a 41 minut + soubor CBV
3 dvd h500 2První video je celé o Bobby Fischerovi a o jeho prvním turnaji v jeho nejslavnějším obdobím let 1970-72. Na přelomu třetího a čtvrtého měsíce Bobby odehrál slavný zápas mezi SSSR a zbytkem světa. Chvíli na to hraje po dlouhé době (naposledy v roce 1968!) turnaj. Hraje se v Rovinji/Záhřebu a to od 12.4 do 7.5. 1970. Bobby tento turnaj jasně vyhrává se ziskem 13 bodů ze 17 partií. Dva body před Gligoričem, Hortem, Korčným a Smyslovem. A dva a půl bodu před Petrosjanem. Bobby začíná svoji hvězdnou pouť... Analyzuji všechny partie a ukazuji jak to vlastně Bobby hrál, v čem byla jeho ohromná síla a také slabost. Jak se rozhodoval a uvidíte sami jak hodně riskoval, aby vyhrál. Partie jsou učebnicové na všechny oblasti šachu. K videu dostanete partie v souboru CBV.

2. Jak myslet u partie aneb rozhodovací proces (Délka 2 hodiny a 28 minut + soubor CBV)

Druhé video je o tom jak myslet u šachové partie a jak se rozhodovat. Toto téma mě vždycky zajímalo a nejednou jsem ho řešil. Rozdělil jsem to na dvě částí, první se zabývá prvním a druhým zlatým pravidlem. Hlavně ukazuji a dokazuji, jak je to nesmírně důležité u rozhodovacího procesu a jak s tím pracovat. Druhá část je zaměřená na znalosti a hlavně pak na schématické myšlení. Vše podrobně vysvětleno. K videu dostanete ukázky v souboru CBV.

3. Dvojité fiančeto bílými na královskou indickou, grünfelda i anglickou (Délka 1 hodina a 47 minut + soubor CBV)

Toto video je jako balíček k předešlým vidím. Samostatně je neprodejné. Před Koníkem/MČR 2018 jsem se rozhodl, že budu hrát 1.Jf3 nicméně největší problém mi dělala královská indická a grünfeld. Moje strategie bílými byla založena na pomalém obléhání a hlavně na větším chápání šachu (ne na učení mnoha variant), proto jsem si udělal speciální přípravu. Tato příprava spočívala v systémech s dvojím fiančetem. Rozpracoval jsem si to do potřebné hloubky, ale hlavně pak ze vzorových partií. Toto je (trochu) jiné než Francie - moje předešlé video. Je to stavěno na vzorových partiích a na znalostech, schématech. Jde o moji konkrétní přípravu. To jak to uvidíte, běžně používám a pracuji se zahájením. K videu dostanete vše v souboru CBV.

Cena: 450,00 Kč Cena: 400,00 Kč KOUPIT

logo sachy cvek p

Smysl těchto stránek je pomoc šachistům z České republiky i ze Slovenska. Tyto stránky jsou zaměřeny především na trénik šachu i rad ohledně (sebe)trénování. Budeme rádi pokud tu najdete to, co jste hledali ;)

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací…