on line treninky robert cvek m


Online tréninky (květen/máj):

Zakoupit můžete zde:
https://form.simpleshop.cz/y35M/

Poslední dva měsíce si probereme techniku v šachu. Když jsem dal hlasovat o dalším tématu, vyhrála to naprosto drtivě technika.

Technika v šachu není vůbec snadná věc a je přitom naprosto klíčová. Často máme dobré pozice, někdy i "přivyhrané" nebo přímo vyhrané, ale vyhrát takovou pozici je těžké. Často - to si všimněte - nás zradí psychika.

Podíváme se na pozice, které jsou technicky vyhrané, ale také na pozice, které jsou technického rázu, ale vyhrané nejsou. Podíváme se na techniku jak v koncovkách, tak i ve střední hře. Také se zaměříme na psychiku, právě psychika je kolikrát tím rozhodujícím prvkem.

Na techniku probereme mnoho a mnoho příkladů. Naučím vás jak postupovat a jak myslet při technice. Uvidíte, že některé věci co jsme již brali, třeba profylaxe, jsou právě v technice velmi důležité. A je toho více.

Protože je technika extra důležité téma a chtěl bych to probrat opravdu důkladně, tak ji budeme probírat také v červnu/júnu. Budeme se dívat na nové příklady nebo pak příklady, kde jsme nedělali techniku - například příklady, kde jsme docílili vyhrané pozice, ale dále jsme to neprobírali.

Poznámka na závěr: Protože má květen/máj 5 úterků, začínáme až 10.5.

Všechny tréninky budou v úterý od 18,00 tedy:


1.díl     Technika                       10.5. 2022

2.díl    Technika                        17.5. 2022

3.díl    Technika                        24.5.2022

4.díl    Technika                        31.5.2022


Jde o čtyři díly za měsíc květen/máj v ceně 800 Kč (jeden díl 200 Kč), délka jednoho dílu kolem 135 minut. Po tréninku dostanete jeho záznam + všechno co se bude ukazovat na souboru chessbase.

 
Online zahájení (květen/máj):

Zakoupit můžete zde:
https://form.simpleshop.cz/j3We/

Je čas pokročit dále a sice přejít na Francii za bílé. Budu vás učit Francii s 3.exd5. Tedy 1.e4 e6 2.d4 d5 3.exd5. To probereme v prvním díle. Jelikož jsme při ruské už dělali pozici po: 4.Jf3 Jf6 5.Sd3 Sd6 6.De2+!? tak toho nebude tolik. Proč braní na d5? Hodně "Francouzům" to není po chuti a jak uvidíte, zase tak tupé to není a jak jsme viděli, když jsme brali ruskou.

A v druhém díle bych vám chtěl ukázat Francii s 3.Sd3. Není to nic extra, ale není to špatná zbraň a plně použitelná. Výhoda toho je, že to není tak obehrané.

Oba tréninky budou ve čtvrtek od 18,00 tedy:


15.díl     Pozičně 1.e4 Francie 3.exd5               12.5. 2022

16.díl     Pozičně 1.e4 Francie 3.Sd3                26.5. 2022

Jde o dva díly za měsíc květen/máj v ceně 300 Kč (jeden díl 150 Kč), délka jednoho dílu kolem 120 minut. 
Po tréninku dostanete jeho záznam + všechno co se bude ukazovat na souboru chessbase. Soubory na chessbasi budou dva. Jeden klasický, kde budou převažovat varianty. Druhý pak bude obecné vysvětlení, kde bude málo variant, ale hodně vysvětlujícího textu. Druhý soubor slouží k tomu, aby se každý lépe orientoval ve variantách a pochopil z textu "o co běží".

 
Robert Cvek

Komentáře (0)

Rated 0 out of 5 based on 0 voters
There are no comments posted here yet

Zanechat komentář

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Rate this post:
Přílohy (0 / 3)
Share Your Location
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací…