on line treninky robert cvek m


Online tréninky (leden/január):

Zakoupit můžete zde:
https://form.simpleshop.cz/lwPk/

Nový rok 2021 bude ve znamení našeho nového tématu a to sice INICIATIVA v šachu. My jsme se už několikrát dotkli iniciativy, hlavně pak když jsme probírali dynamiku, ale nikdy jsme se více tímto tématem nezabývali. Přitom iniciativa v šachu je velmi důležitá věc.

Určitě znáte (šachový) symbol šipky nahoru. To je právě symbol iniciativy. Velmi často se používá výraz iniciativa a což je těžké, tak se používá v nejrůznějších pozicích: v případě iniciativy v centru, na křídlech, z hlediska figur a také pěšců. Iniciativa je velmi široké téma. Dokonce to je někdy téměř čistě psychologická věc (jak uvidíme).

O iniciativu můžeme bojovat ryze strategickými zbraněmi, ale také takticko-dynamickými, například obětí pěšce. Co to vlastně iniciativa je? Nakolik je důležitá? Nakolik je tam důležitý lidský faktor? Jak se o ní bojuje, jak se pokračuje a jak poznat kdy je klíčová a kdy ne? Jak je to s iniciativou z hlediska psychologie boje? Na to všechno se zaměříme a pořádně si všechno vysvětlíme. Mohu vám říci, že iniciativa v šachu je nesmírně důležitý pojem a mít cit pro iniciativu je vizitkou každého silného hráče. Ačkoliv jsem spíše strategický hráč, tak o iniciativu bojuji vždycky a za každou cenu.

A poznámka na konec, zaměříme se na iniciativu ve střední hře.

Všechny tréninky budou v úterý od 18,00 tedy:

1.díl iniciativy                  5.1. 2021

2.díl iniciativy                12.1. 2021

3.díl iniciativy                19.1. 2021

4.díl iniciativy                26.1. 2021

Jde o čtyři díly za měsíc leden/január v ceně 800 Kč (jeden díl 200 Kč), délka jednoho dílu kolem 135 minut. Po tréninku dostanete jeho záznam + všechno co se bude ukazovat na souboru chessbase.


Online zahájení (leden/január):

Zakoupit můžete zde:
https://form.simpleshop.cz/BXo7/

Pokračujeme dále s královskou indickou za černého. Minule jsme se dívali /v posledním díle/ jak na sämische. Viděli jsme velmi ostrý systém za černého. Nyní vám ukáži další systém co hrát proti sämischovi, který bude spíše solidnější, ale také samozřejmě dost dynamický, ostatně jako celá KID.

Druhý trénink se podíváme co hrát proti tzv. Averbachovi. Což je pořadí tahů: 1.d4 Jf6 2.c4 g6 3.Jc3 Sg7 4.e4 d6 5.Se2 0-0 6.Sg5 - posledním tahem bílý brání tahu 6...e5? Na což by přišlo braní na e5 s výměnou dam na d8 a pak smrtícím skokem Jd5. Zde - protože to není tak časté zahájení - se podíváme "jen" na jednu zbraň co proti tomuto systému, ale bude to dost košaté a bohaté na pozdější odbočky. Možná vám pak - dle času - ukáži ještě pár receptů a zajímavosti ohledně Averbachova systému.

Oba tréninky budou ve čtvrtek od 18,00 tedy:

7.díl     KID černé  sämisch II.díl                                   7.1.2021

8.díl     KID černé  averbach systém                           21.1.2021

Jde o dva díly za měsíc leden/január v ceně 300 Kč (jeden díl 150 Kč), délka jednoho dílu kolem 120 minut. 
Po tréninku dostanete jeho záznam + všechno co se bude ukazovat na souboru chessbase. Soubory na chessbasi budou dva. Jeden klasický, kde budou převažovat varianty. Druhý pak bude obecné vysvětlení, kde bude málo variant, ale hodně vysvětlujícího textu. Druhý soubor slouží k tomu, aby se každý lépe orientoval ve variantách a pochopil z textu "o co běží".
 
Robert Cvek

Komentáře (0)

Rated 0 out of 5 based on 0 voters
There are no comments posted here yet

Zanechat komentář

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Rate this post:
Přílohy (0 / 3)
Share Your Location

logo sachy cvek p

Smysl těchto stránek je pomoc šachistům z České republiky i ze Slovenska. Tyto stránky jsou zaměřeny především na trénik šachu i rad ohledně (sebe)trénování. Budeme rádi pokud tu najdete to, co jste hledali ;)

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací…