on line treninky robert cvek m


Online tréninky (únor/február):

Zakoupit můžete zde:
https://form.simpleshop.cz/E440/

Tento měsíc jsme najeli na téma OBRANA. Řekli a ukázali jsme si, co obrana je a co je v obraně nejdůležitější - na čem je obrana postavena a co je nejdůležitější trénovat. Zde jsme se podívali na mnoho příkladů. Potom jak obrana souvisí se zahájením a pak jsme se hodně zaměřili na roli figur v obraně. Ostatně figury jsou alfa a omega vždy a všude, na nich stojí strategie.

V únoru/ferbruári budeme nadále pokračovat OBRANOU. Nyní si toto téma prohloubíme a rozvineme. Podíváme se na obranu těžkých až beznadějných pozic. Podíváme se více na obranu pasivních pozic, kde nemáte protihru a naopak kdy začít s protihrou. Kdy to je pro nás výhodné a jak to poznat. Opět budeme hlavně stavět na partiích velkého Viktora Lvoviče Korčného, kterého považuji za jednoho z nejlepších obránců všech dob.

V tomto měsíci jsme naťukli nešachové věci, hlavně pak ohledně koncentrace. Nešachové věci jsou v obraně často klíčové a právě s nimi "padá výsledek" (často se obrana psychicky neunese a rychle se prohraje). Chtěl by se na ně - nešachové věci - více zaměřit. Popíši a vysvětlím vám jak to funguje - v hlavě - když bráníte podobné pozice a naopak když máte výhodu nebo rozhodující výhodu. Samozřejmě si řekneme a vysvětlíme na co se zaměřit a naopak čeho se vyvarovat a určitě vám řeknu vlastní "zbraně", které při obraně používám, myslím "mentální zbraně". Není to vůbec jedno, protože boj se nejdříve rozhoduje ve vaší hlavě a právě obrana těžkých pozic vyžaduje velkou mentální sílu. Pokud to prohrajete v hlavě, je konec i na šachovnici.

Všechny tréninky budou v úterý od 18,00 tedy:


5.díl   Obrany                       1.2. 2022

6.díl   Obrany                       8.2. 2022

7.díl   Obrany                      15.2. 2022

8.díl   Obrany                      22.2.2022

Jde o čtyři díly za měsíc únor/február v ceně 800 Kč (jeden díl 200 Kč), délka jednoho dílu kolem 135 minut. Po tréninku dostanete jeho záznam + všechno co se bude ukazovat na souboru chessbase.

Online zahájení (únor/február):

Zakoupit můžete zde:
https://form.simpleshop.cz/zEEA/

Už jsme probrali úvod španělské a nyní nás čeká cesta z města. Ne dělám si srandu, čeká nás cesta do španělské za bílého a sice varianta 1.e4 e5 2.Jf3 Jc6 3.Sb5 a6 4.Sxc6 s 5.0-0 Tedy systém Bobbyho Fischera. Mám tento systém moc rád a doposud ho hraji. Na ten se podíváme ve dvou dílech.

Oba tréninky budou ve čtvrtek od 18,00 tedy:


9.díl      Pozičně 1.e4 Španělská s 4.Sxc6 1.díl               3.2. 2022

10.díl    Pozičně 1.e4 Španělská s 4.Sxc6 2.díl               17.2. 2022

Jde o dva díly za měsíc únor/február v ceně 300 Kč (jeden díl 150 Kč), délka jednoho dílu kolem 120 minut. 
Po tréninku dostanete jeho záznam + všechno co se bude ukazovat na souboru chessbase. Soubory na chessbasi budou dva. Jeden klasický, kde budou převažovat varianty. Druhý pak bude obecné vysvětlení, kde bude málo variant, ale hodně vysvětlujícího textu. Druhý soubor slouží k tomu, aby se každý lépe orientoval ve variantách a pochopil z textu "o co běží".

 
Robert Cvek

Komentáře (0)

Rated 0 out of 5 based on 0 voters
There are no comments posted here yet

Zanechat komentář

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Rate this post:
Přílohy (0 / 3)
Share Your Location

logo sachy cvek p

Smysl těchto stránek je pomoc šachistům z České republiky i ze Slovenska. Tyto stránky jsou zaměřeny především na trénik šachu i rad ohledně (sebe)trénování. Budeme rádi pokud tu najdete to, co jste hledali ;)

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací…