on line treninky robert cvek m


Online tréninky (únor/február):

Zakoupit můžete zde:
https://form.simpleshop.cz/x85R/

Pojedeme dále ve strategii v šachu a konkrétně půjdeme na další pěšcové struktury z daného zahájení.

V únoru/februári bych rád probral pěšcovou strukturou sicilské za bílého a sice, když se sicilská otevře, tedy když bílý zahraje 3.d4. Samozřejmě může vznikat ze spousta různých zahájení (například najdrof, klasická sicilská, sicilská s ...e6, urychlený či klasický drak atd.).

Je to (samozřejmě) bohaté téma, podíváme se na plány ať už s útokem na krále, tak hrou na dámském křídle nebo v centru, podíváme se také na základní poziční myšlenky.  Opět se podíváme na partie jak dávných mistrů (mistrů světa) tak i těch současných. Určitě se podíváme na partie Smyslova, Kerese, Tala, Fischera, Karpova, Kasparova, Ananda, Carlsena a dalších velkých hráčů.

Všechno si samozřejmě pořádně vysvětlíme a ukážeme si spoustu příkladů, které jsem většinou nikdy nikde nepublikoval. Po těchto trénincích budete daleko lépe chápat tyto struktury a dobře se v nich budete orientovat - my se samozřejmě zaměříme na plány, na figury, na motivy a další nuance (těchto) typových pozicí. A to je klíčové z hlediska šachové strategie.

Všechny tréninky budou v úterý od 18,00 tedy:


1.díl    Otevřené sicilské struktury za bílého 1.díl                 7.2. 2023
2.díl    Otevřené sicilské struktury za bílého 2.díl              14.2. 2023
3.díl    Otevřené sicislké struktury za bílého 3.díl              21.2. 2023
4.díl    Otevřené sicilské struktury za bílého 4.díl              28.2. 2023


Jde o čtyři díly za měsíc únor/február v ceně 800 Kč (jeden díl 200 Kč), délka jednoho dílu kolem 135 minut. Po tréninku dostanete jeho záznam + všechno co se bude ukazovat na souboru chessbase.

 
Online zahájení (únor/február):

Zakoupit můžete zde:
https://form.simpleshop.cz/MOjg/

Dodělali jsme kompletně draka a podívali jsme se i na určité odbočky, ale co stále "trápí" je sicilská s 3.Sb5 (tzv. Rossolimo varianta).

Tedy po tazích 1.e4 c5 2.Jf3 Jc6 3.Sb5!? Tento se hraje docela hodně a třeba na internetu mi to soupeři hrají častěji než klasickou sicilskou po 3.d4. Pokud preferujete v urychleném drakovi 2...Jc6 nebo chcete, či to chcete hrát kvůli jiné variantě sicilské, je to nutno umět. My se podíváme jak to hrát černými. Tedy jak hrát Rossolima černými po tazích 1.e4 c5 2.Jf3 Jc6 3.Sb5. Pokusím se vám ukázat variantu, kterou považuji z praktického hlediska "nejlepší" za černého.

Opět si to pořádně vysvětlíme na vzorových partiích a zaměříme se na typové motivy. Chtěl bych probrat jedno hlavní zahájení a ukázat pak pár typů na zajímavé odbočky, abyste si - když tak - mohli zahájení s 3.Sb5 za černého rozšířit.

Oba tréninky budou ve čtvrtek od 18,00 tedy:

1.díl       Sicilská černými x 3.Sb5     1.díl                    9.2. 2023

2.díl       Sicilská černými x 3.Sb5     2.díl                  23.2. 2023


Jde o dva díly za měsíc únor/február v ceně 300 Kč (jeden díl 150 Kč), délka jednoho dílu kolem 120 minut.
Po tréninku dostanete jeho záznam + všechno co se bude ukazovat na souboru chessbase. Soubory na chessbasi budou dva. Jeden klasický, kde budou převažovat varianty. Druhý pak bude obecné vysvětlení, kde bude málo variant, ale hodně vysvětlujícího textu. Druhý soubor slouží k tomu, aby se každý lépe orientoval ve variantách a pochopil z textu "o co běží".
 
Robert Cvek

Komentáře (0)

Rated 0 out of 5 based on 0 voters
There are no comments posted here yet

Zanechat komentář

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Rate this post:
Přílohy (0 / 3)
Share Your Location
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací…