on line treninky robert cvek m


Vážení šachoví přátelé, prázdniny nám bohužel pomalu končí, ale alespoň se rozjedou online tréninky a online zahájení. Co se týče změn:

Tak nejdříve už nepojedeme na platformě GoToMeeting. Jelikož se bezdůvodně odtamtud mazala videa a vysvětlení (po dlouhé době) se nám dostalo, že byla a je "chyba systému", tak přestupujeme na YouTube.

Bude to ještě lepší, protože přes YouTube nehrozí, že někdo bude slyšet, nebo vidět (přes kameru) a i chat je daleko lepší a rychlejší. Stahování videa z YouTube je jednoduché a také tam bude napořád. Přístup na video YouTube bude mít samozřejmě jen ten, kdo dostane po uhrazení klíč. Tedy stejná forma jak to bylo u GTM.

Co se týče online tréninku, je všechno při starém. Budou vždycky 4 videa za měsíc s cenou 200 Kč za jedno. Změna nastane u online zahájení. Budou jen 2 za měsíc a cena jednoho videa se zvedne ze 100 Kč na 150 Kč. Nicméně forma online zahájení se změní tak, že k souboru v chessbásce, který vám vždycky přišel a který jsem ukazoval přibude ještě jeden. A to sice, soubor, kde bude asi 10x méně variant, ale bude všechno pořádně slovně vysvětleno. Právě toto jak jsem zjistil, jste si nejvíce přáli.

 A také při starém zůstanou časy a dny všech tréninků. Online tréninky budou v úterý od 18,00 a online zahájení ve čtvrtek od 18,00.


Online tréninky (září/september):

Pokračujeme dále v pěšcových strukturách. Rád bych v září/septemberi probral pořádně  pěšcovou strukturu převahu pěšců na křídlech. A sice převahu na dámském křídle a pak na královském (nebo v centru).

V prvních dvou trénincích bych se chtěl zaměřit na  pěšcovou strukturu převahy na dámském křídle ve střední hře. První trénink se podíváme na hodně příkladů jak hrát s převahou na dámském křídle, jaké tam jsou plány, jak postupovat a také z jakého zahájení vznikají podobné struktury.

Druhý trénink se podíváme jak tuto strukturu hrát za druhou stranu, tedy s převahou pěšců v centru/královském křídle.

Další dva tréninky budou na stejnou strukturu (převaha pěšců na křídlech) ale nyní v koncovce. Opět se zaměříme na stranu s pěšcovou převahou na dámském křídle a v posledním tréninku na pěšcovou převahu na královském křídle (nebo v centru). Podíváme se spoustu příkladů a trochu se vrátíme do časů, kdy jsme dělali koncovky.

Všechny tréninky budou v úterý od 18,00 tedy:

16.díl pěšcových struktur  převahy pěšců na křídlech (střední hra)   1.díl             8.9. 2020
17.díl pěšcových struktur  převahy pěšců na křídlech (střední hra)   2.díl            15.9. 2020
18.díl pěšcových struktur  převahy pěšců na křídlech (koncovka)     3.díl             22.9. 2020
19.díl pěšcových struktur  převahy pěšců na křídlech (koncovka)     4.díl             29.9. 2020


Jde o čtyři díly za měsíc září/september v ceně 800 Kč (jeden díl 200 Kč), délka jednoho dílu kolem 135 minut. Po tréninku dostanete jeho záznam + všechno co se bude ukazovat na souboru chessbase.

Online tréninky si můžete zakoupit zde:
https://form.simpleshop.cz/wyr9/


Online zahájení (září/september):

Zbývá nám dokončit 1.c4 e5 za bílé a pak ještě Maroczyho strukturu za bílého a tím máme za sebou celý systém za bílé s 1.Jf3 a c4.

První trénink vám ukáži svoji "tajnou zbraň" na 1.c4 e5 za bílého. Proč ukazovat první tah c4? Každý z vás, kdo hraje 1.Jf3 s 2.c4 asi ví, že někdy se více hodí nejdříve 1.c4 a pak až 2.Jf3.

Například když vám soupeř hraje na všechno (zavřené hry) černými 1...d5. Pak je lépe 1.c4! protože černý po 1...e6 2.Jf3 d5 má menší flexibilitu a nyní bílý může 3.g3 nebo 3.e3 či jinak. Ale když hrajete 1.Jf3 d5 2.c4 má černý nepříjemné 2...d4!

Proto vám v prvním tréninku ukáži co hrát na 1.c4 e5, kdyby vám soupeř právě tah, který 1.Jf3 nedovoluje, zahrál. Půjde o celkem snadnou zbraň za bílého. Jinak docela překvapivou a přitom velmi dobrou!

Druhý trénink pojedeme na Maroczyho výstavbu za bílého (může být například po tazích 1.Jf3 c5 2.c4 g6 3.e4 Sg7 4.d4 atd.). Přece jen někdy se tomu nedá vyhnout, nebo by bílý šel na "velké ústupky". Opět vám ukáži svůj recept + další zajímavé věci. Tento trénink bude hlavně cílen ne na množství hlubokých variant, ale na obecné pochopení systému a porozumění co a jak a proč.

Jinak platí, že ke klasickým materiálům dostanete vždycky novou složku chessbásky, kde bude všechno slovně vysvětleno s minimem variant. Něco, co když si přečtete, tak tomu jednak porozumíte a také si zapamatujete základní věci, plány atd.

A co dále? Další měsíc, měsíce, pojedeme černými na královskou indickou!! Konečně :-) . Ukáži vám svoji poněkud netradiční cestu KIDa (KID = královská indická)


Oba tréninky budou ve čtvrtek od 18,00 tedy:

1.díl    1.c4 e5   za bílého                                            10.9.2020
2.díl    Maroczy  za bílého                                           24.9.2020

Jde o dva díly za měsíc září/september v ceně 300 Kč (jeden díl 150 Kč), délka jednoho dílu kolem 120 minut. 
Po tréninku dostanete jeho záznam + všechno co se bude ukazovat na souboru chessbase.

Online zahájení si můžete zakoupit zde:
https://form.simpleshop.cz/9AjE/

Robert Cvek

Komentáře (0)

Rated 0 out of 5 based on 0 voters
There are no comments posted here yet

Zanechat komentář

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Rate this post:
Přílohy (0 / 3)
Share Your Location

logo sachy cvek p

Smysl těchto stránek je pomoc šachistům z České republiky i ze Slovenska. Tyto stránky jsou zaměřeny především na trénik šachu i rad ohledně (sebe)trénování. Budeme rádi pokud tu najdete to, co jste hledali ;)

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací…