Tabor

Doba je nepředvídatelná, ale Palučinská šachová škola se snaží připravit na všechny scénáře. Především by si nicméně přála zopakovat úspěch loňského jubilejního čtyřicátého ročníku, o němž svědčí rekordní zájem malých šachistů a šachistek.

 

Palučinská šachová škola vstoupila do roku 2021 nebojácně. Na povedený čtyřicátý ročník svého letního tábora, o němž jste mohli slyšet i v zářijovém vydání pořadu V šachu, sice nemohla kvůli pandemii koronaviru navázat tradičními podzimními a zimními víkendovými akcemi, ale svižně a tvořivě je nahradila sérií různorodých komentovaných turnajů online. Teď se již směle připravuje na nadcházející léto, pro které již popáté zarezervovala nádherné tábořiště Ráj u Letohradu, a to v termínu 25.7.-8.8.2021.

Na začátku tábora budou děti kombinací úvodního rapidu a jejich existujícího Ela rozřazeny do uzavřených skupin  A, B, C, D, E a F, ve kterých budou po zbytek tábora hrát turnaj se zápočtem do národního Ela (do Ela FIDE se letos nebude započítávat žádný z turnajů). Po každé vážné partii následuje rozbor, ale tím šachový program zdaleka nekončí. Na toho, kdo dohrál a dorozebral dříve, čeká barvité šachové dopoledne sestávající z nejrůznějších disciplín od řešitelky s diagramy poschovávanými v lese až po japonské šógi. Některá odpoledne budou věnována přednáškám, které se odehrávají v malých skupinkách s ohledem na rozdílnou výkonnost hráčů. V minulých letech s šachovým programem někdy pomáhali i zdejší velmistři, z nichž nejstálejšími návštěvníky jsou Viktor Láznička a Sergej Movsesjan.

Táboroví vedoucí a instruktoři, kterých je dohromady přes třicet, také vždy dávají dobrý pozor, aby si děti dosyta užily i čerstvého vzduchu a přítomnosti vrstevníků. Každým táborem se proplétá tématická celotáborová hra, na jejímž pozadí proti sobě stojí osm oddílů, každý o zhruba patnácti dětech. Loni se točila okolo příletu a odletu mimozemšťanů, zatímco letos na účastníky čeká zaklínačská škola inspirovaná knihami Andrzeje Sapkowského.

Tábořiště Ráj se pyšní nejen umístěním v pohádkově krásné krajině, kterou si táborníci užijí především během celodenního výletu, ale i bazénem, jenž mají v oblibě jak děti, tak vedoucí. Asi třicet metrů od něj se pak nachází ohniště, které je každoročním dějištěm slavnostního ohně. Pro přesnější představu o tom, jak to na táboře vypadá i chodí, lze zabrousit na YouTube do kanálu Palučinská šachová škola z.s.


Již méně než týden po lednovém otevření přihlášek na letní tábor byla kapacita naplněna, ale nezoufejte! Je možno se zapsat i jako náhradník, což za pokus určitě stojí! Veškeré podstatné informace naleznete na stránkách www.sachovepaluciny.cz

Aranka Hrušková

Komentáře (0)

Rated 0 out of 5 based on 0 voters
There are no comments posted here yet

Zanechat komentář

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Rate this post:
Přílohy (0 / 3)
Share Your Location

logo sachy cvek p

Smysl těchto stránek je pomoc šachistům z České republiky i ze Slovenska. Tyto stránky jsou zaměřeny především na trénik šachu i rad ohledně (sebe)trénování. Budeme rádi pokud tu najdete to, co jste hledali ;)

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací…