Indie


Asi jste si všimli, že ChessBase Indie šlape do šachů ( od tvůrců Sagara Shaha a Amruty Mokal). Hlavně jsem si všiml hodně jejich videí. Konkrétně na nedávno skončeném mistrovství světa rapidů a bleskovek (ale fungují už dlouho).

Ale ještě více mě upoutaly následující články. Zde je první z nich:
Co na to říkáte? Podle mě to je fantasie a Indové prostě jdou neskutečně vpřed. Takový tréninkový kemp s Borisem Gelfandem a Vladimírem Kramnikem... to musí být pro mladé super talenty neuvěřitelná potrava. Navíc když se podíváte na těch 14 "vyvolených", tak jsem velice, ale velice zvědav, kde budou někde za 5 let. Stane se Indie šachová super velmoc?

Když jsem si to četl, tak na mě samozřejmě padla myšlenka, nejde něco takového udělat u nás? Jasně, peníze, peníze, kolik to asi musí stát? Ale nemyslím si, že to je jen otázka peněz. Vždycky je na prvním místě myšlenka. Vůbec neznám jména Sagara Shaha a Amruty Mokal, ale dokázali udělat něco, co by se z časového odstupu mohlo zdát jako naprosto nemožná věc.

Druhý článek doplňuje ten první, je to zpověď ženy Aruny od Višiho Ananda, zde je: https://chessbase.in/news/An-interview-with-Aruna-Anand?fbclid=IwAR0X73oocQMevTW9pU039PaD7T2NEYgxV4MOOL4euO9zkDzYuTfp50-eLes

To je... nemám moc k tomu slov. To by si měl přečíst každý mladý talent u nás, co chce v šachu něco dokázat. A nejenom on, velmi inspirativní. 

Viši je prostě borec. Mě osobně nejvíce zaujalo, jak někdy od roku 2012/13 maká na své fyzičce. Ano, také cítím, že s věkem to není snadné a právě na tomto poli se musí tvrdě a disciplinovaně makat. Jsem moc a moc zvědav jak to Višimu půjde ve Wijku. Budu mu držet palce.

Robert Cvek

Komentáře (1)

Rated 0 out of 5 based on 0 voters
This comment was minimized by the moderator on the site

tak hlavně aby nejezdili hromadně po nějakých zdejších Openech ... :-)) ta Ela jsou fakt brutální ...

There are no comments posted here yet

Zanechat komentář

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Rate this post:
Přílohy (0 / 3)
Share Your Location

logo sachy cvek p

Smysl těchto stránek je pomoc šachistům z České republiky i ze Slovenska. Tyto stránky jsou zaměřeny především na trénik šachu i rad ohledně (sebe)trénování. Budeme rádi pokud tu najdete to, co jste hledali ;)

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací…