online1


Nedávno jsem viděl neuvěřitelné video velmistra Dubova, který se dokázal přitáhnout jednou rukou. Video je zde:
Musím napsat, že za svoji celou éru posilování jsem jenom jednou v životě viděl, že by se někdo jednou rukou přitáhl, právě tak jako Dubov.

Sám jsem to nikdy nedokázal, ani když jsem byl ve vrcholné formě a vážil asi o 35 kilo méně než nyní. Přitáhnout se jednou rukou nedokáže ani mnoho fyzicky nejzdatnějších jedinců. I ve vězení (USA) ten kdo to dokázal, byl brán jako "fyzicky osvícený" (kniha cvičení vězně).

Ps.: Klik na jedné ruce je naprostý odvar proti přitáhnutí se jednou rukou


Další video je už "šachovější":Opět jedna z hlavních rolí je velmistr Dubov. Je ale drcen v bleskovkách podvodníkem / cheaterem. Podívejte se na video a pak jak "smutný" Dubov odchází.

Tento článek je také o tom, zda má smysl hrát nějaké online turnaje? Protože se už hodněkrát stalo, že hráč, nebo hráči elově stabilně na hranici X, se "najednou" zázračně mění v silné zabijáky, elově skákající na +300 i více. Už jsem měl možnost toto vidět hodněkrát a také slyšet.

Má smysl toto hrát? Spíše takto hrát? Vím, že se online herny snaží o kontrolu atd. Ale podle mě to je bez šance, šikovnému podvodníkovi stačí jeden, dva tahy nápovědy a je to.

Čím je tempo delší, tím je to horší. Navíc pokud o něco jde. Šikovného cheatera nemáte šanci poznat. Nepozná to ani sebe lepší systém. Šikovný cheater prostě jen jednou využije hrubky soupeře, která musí - v lidském šachu - zákonitě přijít.

Pamatuji si na doby, kdy jsem docela hodně blical na netu. Jednou jsem hrál s nějakou WFM (ale myslím si, že to byla jen kamufláž), která hrála jako stroj. Všechny tahy dělala se stejnou rychlostí a stejně tak se mi hroutily pozice, ať už jsem stavěl cokoliv. Přesně jako když hrajete se strojem. Nicméně jsme hráli 3+0. Tak jsem se kousl a hrál jsem všechno na čas.  Partie pak měly stejný průběh. Do půl minuty na hodinách soupeře jsem byl asi mínus dvacet. Ale vyhrával jsem na čas. Někdy dokonce i na pozici, když musel můj protivník hrát z vlastní hlavy.

Nicméně je toto radost z šachu? A hlavně - z mého dnešního pohledu - smysl šachu?

Osobně nemám nic proti online hraní. Naopak, je to dobrý druh zábavy a radosti, někdy to může být i dobrá forma tréninku. Ale hrát nějaký vážný turnaj bych nedokázal, možná v bleskovkách. Prostě není nad klasický živý šach.

Robert Cvek

Komentáře (1)

Rated 0 out of 5 based on 0 voters
This comment was minimized by the moderator on the site

Ja by som si rád zahral nejaký turnaj s tempom cca. 45-60 minút. Podstatné je, že ja nebudem podvádzať a budem sa učiť šachu. Potreboval by som odohrať veľa takýchto zápasov, aby mali na mňa dobrý vplyv. Neviem no, ja som nemal zatiaľ žiadne podozrenie na podvod. Väčšinou čo som prehral, tak som prehral po nejakej hrubej chybe, na ktorú sa dalo ľahko prísť.

There are no comments posted here yet

Zanechat komentář

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Rate this post:
Přílohy (0 / 3)
Share Your Location

logo sachy cvek p

Smysl těchto stránek je pomoc šachistům z České republiky i ze Slovenska. Tyto stránky jsou zaměřeny především na trénik šachu i rad ohledně (sebe)trénování. Budeme rádi pokud tu najdete to, co jste hledali ;)

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací…