gm robert cvek

Říjen bude krásný šachový měsíc. Začnou šachové soutěže a ukáže se a nebo my ukážeme co jsme se nového naučili  a v čem jsme lepšími hráči. To bude právě ten měsíc, kdy prodáme vše co umíme a ukážeme že jsme zase o kousek lepšími hráči. Máme tady proto i další přednášky, v říjnu pojedeme zahájení 1.Jf3 a 2.c4, které Robert hraje celý život a určitě má co k tomuto zahájení říct. Dokončíme teoreticé koncovky a začneme střední hru, pozor strategie je základní kámen a tady už to bude důležité a proto každému doporučuji. Věřím, že se přednášky s Robertem budou líbit!
Zahájení:
Systém s 1.Jf3 a 2.c4 hraji bílými celý život a mám toto zahájení moc rád.  Toto zahájení jsem dlouhodobě tvořil podle Vladimíra Kramnika a Ulfa Anderssona. Varianty jsou volené tak, aby šlo hlavně o pochopení pozice a porozumění co dělat a proč to dělat.  Moje šachy (zahájení) jsou postaveny na jasné pozice s důrazem přechodu do koncovky. Právě lepší koncovky - mimochodem jde o hodně systémů - jsem odkoukal od Ulfa Anderssona a jde o velmi silnou zbraň. Ukazuji pouze věci co sám hraji, co jsem analyzoval a co považuji za nejlepší vzhledem ke svému stylu - jasné pozice, vědět co dělat a pokud možno přechod do lepších koncovek.
Budou tři díly za měsíc říjen (október) za cenu 300 Kč (jeden díl 100 Kč), délka jednoho dílu kolem 120 minut. 
1.díl bude 10.10   2.díl bude 17.10  a  3.díl 24.10  vždy od 18,00

koupit  jde zde: koupit


Střední hra - STRATEGIE:
Konečně se dostáváme ke střední hře. Hned úvodem se budeme (hodně) bavit o základech strategie. Věřte, že to rozhodně není tak jednoduché jak se zdá a hodně silných hráčů selhalo na jednoduchých věcech. Základy strategie podám tak, aby jste je nejenom velmi dobře pochopili, ale abyste je dokázali použít v praxi. Ukáži mnoho příkladů jak to cvičit. Důraz bude kladen na figurky, protože právě figury jsou klíčové v pochopení strategie v šachu. Pojďme poodkrýt závoj podstaty šachu! Jde o tři díly. První díl bude na základy strategie, druhé dva díly pak na strategii figur.
Jde o tři díly za měsíc říjen (október) v ceně 600 Kč (jeden díl 200 Kč), délka jednoho dílu kolem 135 minut
1.díl bude 15.10.  2.díl bude 22.10.  a  3.díl 29.10. vždy od 18,00

koupit jde zde: koupit

Střední hra - strategie + teoretické koncovky
Tento balíček je pro ty z vás, kdo si chtějí objednat všechny online tréninky za měsíc říjen/október. Jde o poslední, čtvrtý díl, teoretických koncovek, kde se budou probírat dámské koncovky + všechny zvláštnosti typu věž x střelci s pěšci kdy to je a kdy ne remíza, stejně věž x jezdci při pěšcích atd. Jde o všechny důležité pozice, které by jste měli znát.
A pak tři díly střední hry. První díl jsou základy strategie, druhé dva pak strategie figur. Půjde o naprosto klíčovou věc z hlediska porozumění šachu (taktika je vidění, strategie je vědění).
Jde o čtyři online přednášky za měsíc říjen (október) v ceně 800 Kč (jeden díl 200 Kč) délka jednoho dílu kolem 135 minut
Posldní díl TK bude 8.10. a  následující díly STRATEGIE budou 15.10.  22.10.  a  29.10.  vždy od 18,00


koupit jde zde: koupit

 
Poslední díl (IV.) teoretických koncovek
V minulých dílech jsme probrali pěšcové koncovky, koncovky kde byl jezdec a pak střelec/střelci. Třetí díl byl o věžovkách. V posledním čtvrtém díle se podíváme na dámské koncovky a pak hlavně na všechny "speciality". Tedy kdy je remíza věž x střelci při pěšcích, nebo věž x jezdci. Podíváme se na mnoho důležitých příkladů, které byste měli znát. 
Jde o poslední (jeden) díl teoretických koncovek v měsíci říjnu (októberu) v ceně 200 Kč v délce cca 135 minut
Poslední díl TK bude 8.10. od 18,00

koupit jde samostatně zde: koupit

Komentáře (3)

Rated 0 out of 5 based on 0 voters
This comment was minimized by the moderator on the site

Zdravím, ja by som mal otázku, že či tá prvá prednáška na základy stratégie bude odlišná od tohoto videa? https://sachycvek.cz/nabidka/zaklady-strategie-od-gm-roberta-cveka

This comment was minimized by the moderator on the site

Dobrý den,
ano bude to jiné, hlavně půjdu ještě do větší hloubky a ukáži souvislosti, které jsem tehdy neukazoval. Stejně tak jak správně základy strategie cvičit.

This comment was minimized by the moderator on the site

Ďakujem za info, takže si to nenechám ujsť.

There are no comments posted here yet

Zanechat komentář

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Rate this post:
Přílohy (0 / 3)
Share Your Location
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací…